ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی و مزایای آن

داشتن هیکلی زیبا و ایده‌آل این روزها به آرزوی هر زن و مردی تبدیل شده است. چرا که تغذیه افراد و سبک زندگی آن‌ها سبب شده تا رسیدن به هیکل خوب سختی‌های زیاد داشته باشد. یکی از روش‌های مدرنی که توانسته توجه بسیاری از افراد را در این خصوص به خود جلب کند ابدومینوپلاستی نام دارد. ابدومینوپلاستی نوعی عمل زیبایی تهاجمی محسوب می‌شود که کاندیدهای انجام آن می‌توانند بلافاصله بعد از درمان، نتایج مثبت نهایی را مشاهده کرده و در صورت رعایت نکات و مراقبت‌های لازم برای همیشه اندام ایده‌آل خود را به دست آورند. اگر شما نیز به فکر از بین بردن چربی‌های اضافی انباشته شده در نواحی اطراف شکم و پهلو هستید اما امکان انجام ورزش‌ها و رژیم‌های غذایی سخت را ندارید می‌توانید از مزایای ابدومینوپلاستی بهره ببرید.

 

عمل ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود ؟

انجام عمل ابدومینوپلاستی به صورت تهاجمی در کلینیک‌های تخصصی انجام می‌گیرد. برای این کار باید از یک پزشک متخصص و ماهر در این زمینه کمک گرفته شود تا تمامی مراحل کار با موفقیت دنبال شوند. در ادامه به معرفی و بررسی تک تک مراحل انجام ابدومینوپلاستی  پرداخته‌ایم:

 

اعمال بیهوشی

از آنجایی که ابدومینوپلاستی با ایجاد برش و بخیه همراه است اعمال بیهوشی قبل از شروع کار نیاز است. البته نحوه انجام بیهوشی با توجه به ترجیح و صلاحدید پزشک می‌تواند متفاوت باشد.

ایجاد برش در ناحیه مورد نظر از بدن

بعد از بیهوشی پزشک متخصص یک برش افقی در حد فاصل خط رویش مو ناحیه شرمگاهی تا زیر ناف ایجاد می‌کند. اندازه این برش با توجه به شرایط بدنی فرد و صلاح دید پزشک متفاوت خواهد بود. علاوه بر آن برش دیگری در اطراف ناف ایجاد می‌شود؛ هدف از ایجاد این برش فراهم کردن امکان دسترسی به چربی‌های زیر پوست شکم است.

 

برداشتن چربی‌ها

پس از اینکه بدن بیمار برای عمل آماده شد پزشک متخصص چربی‌های اضافی بدن را از برش‌های ایجاد شده استخراج کرده و پوست اضافی را که به دلیل برداشته شدن چربی‌ها به وجود آمده را برش می‌دهد.

 

بخیه کردن زخم‌ها

آخرین مرحله ابدومینوپلاستی بخیه برش‌های ایجاد شده است که بعد از برداشتن چربی‌ها بر روی پوست زده می‌شود. این مرحله باید با دقت و مهارت بسیار بالایی انجام شود تا حتی‌الامکان بعد از بهبودی کامل بیمار جای برش و بخیه بر روی بدن باقی نماند. پس از تمامی این پروسه فرد به هوش آمده و باید یک سری مراقبت‌ها و نکات لازم را با دقت بالایی پشت سر بگذارد؛ در نهایت بعد از اتمام دوره نقاهت و بهبودی کامل می‌توان شاهد نتایج مثبت نهایی و رضایت بخش بود.

 

تاثیر عمل ابدومینوپلاستی بر زیبایی شکم

بیشتر افراد سعی می‌کنند تا توسط رژیم‌های غذایی و ورزش بتوانند وزن خود را کنترل کرده و یک شکم صاف و مناسب را برای خود به ارمغان آورند؛ اما همین دسته از افراد با کمی دقت و تلاش در می‌یابند که در برخی موارد ورزش و رژیم غذایی کار ساز نبوده و نمی‌توان به نتیجه دلخواه دست یافت. در چنین مواردی عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی می‌تواند یک راه حل مناسب برای داشتن یک شکم صاف و بدون هر گونه افتادگی و پوست زائد باشد. با ذکر این نکته که عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی می‌تواند باعث حذف بافت‌ها و پوست‌های زائد از ناحیه شکم شود ممکن است این موضوع رخ دهد که تنها افرادی که چاق هستند می‌توانند نسبت به انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی اقدام نمایند اما باید توجه داشته باشید که عمل ابدو می‌تواند باعث بهبود تناسب اندام در ناحیه شکم شود.

 

عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی در چه مواقعی موثر نخواهد بود؟

همین موضوع افتادگی پوست و بافت‌های زائد با توجه به دلایل مختلفی می‌تواند باعث تاثیرگذاری در زیبایی ظاهری شده و فرد را مجبور به انجام عمل ابدومینوپلاستی کند. در واقع این متد یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توان برای زیبایی و تناسب اندام ناحیه شکم استفاده نمود؛ زیرا به راحتی تمامی بافت‌های زائد و پوست‌های اضافی را حذف خواهد کرد و ظاهری زیبا را برای شما به ارمغان خواهد آورد. اما ابدومینوپلاستی بر خلاف دیدگاه برخی افراد تمامی انتظارات شما را برآورده نخواهد کرد پس باید دقت داشته باشید که این عمل باعث ایجاد چه تغییراتی در ناحیه شکم شده و همچنین چه مواردی را نیز نمی‌توان از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی انتظار داشت. لطفا به نکات زیر در مورد عمل جراحی شکم توجه کنید:

به عنوان اولین نکته باید توجه داشته باشید این عمل نمی‌تواند به عنوان جایگزینی برای کاهش وزن و یا برنامه ورزشی مناسب باشد. هر یک از این روش‌ها در زمان مناسب کارایی لازم را خواهند داشت و نباید به عنوان جایگزینی برای یکدیگر در نظر گرفته شوند، بلکه باید به عنوان مکمل‌هایی برای یک دیگر استفاده گردند.
اگرچه نتایج حاصل از عمل ابدومینوپلاستی از لحاظ پزشکی دائمی است اما باید توجه داشته باشید که برای حفظ شرایط و جلوگیری از نیاز مجدد به تکرار عمل باید از نوسانات شدید وزن خودداری نمایید. در نتیجه پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی همواره باید با برنامه‌ریزی دقیق با یک برنامه ورزشی مناسب به عنوان یک مکمل برای عمل جراحی ابدومینوپلاستی بتوان نتایج حاصل از آن را حفظ نمود.
اگر خانم هستید و قصد دارید در آینده باردار شوید بهتر است موقتا انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی را به تعویق بیاندازید زیرا ممکن است باعث بی‌فایده شدن نتایج شده و  پس از بارداری تناسب اندام و لطافت پوست‌های شما از بین رود.
ابدومینوپلاستی نمی‌تواند به عنوان اصلاح کننده خطوط کشیده شده در پوست محسوب گردد، البته اگرچه در مناطقی می‌تواند باعث حذف پوست های اضافی و زائد گشته و باعث بهبود وضعیت ناحیه شکم شود اما هیچ‌گاه به صورت کلی و قطعی نمی‌تواند تمامی کشیدگی‌های پوست را رفع نموده و ظاهری کاملا مسطح و یک دست ایجاد کند.

 

بهترین کاندید برای انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

انجام ابدومینوپلاستی کاملا اختیاری بوده و تصمیم آن بر عهده شما خواهد بود در نتیجه هیچ‌گاه سعی نکنید تا به درخواست دیگران به این عمل تن دهید. هر شخصی پس از رسیدن به سن قانونی می‌تواند نسبت به انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی اقدام نماید اما با توجه به تحقیقات انجام شده معمولا برخی از شرایط وجود دارند که می‌تواند باعث شود همواره نتایج حاصل از ابدو قابل قبول‌تر بوده و بیمار رضایت بیشتری داشته باشد. در حالت کلی از دید پزشکان افرادی با شرایط زیر به عنوان بهترین کاندید برای انجام ابدومینوپلاستی محسوب می‌شوند و می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتری شاهد نتایج مورد قبول خود باشند.

 • آن دست از خانم‌ها یا آقایانی که شاخص توده بدنی بیشتر از 30 دارند
 • افراد دارای شرایط بدنی عادی و سلامت جسمانی طبیعی.
 • افراد دارای تعادل وزنی و یا وزن پایدار بدون هر گونه نوسانات شدید.
 • کسانی که بیماری مزمن شدید مانند بیماری قلبی یا دیابت ندارند
 • افرادی که از استعمال دخانیات، سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی اجتناب می‌کنند.
 • افرادی که نسبت به نتایج عمل کاملا واقع بین بوده و انتظارات غیر عادی ندارند.
 • افرادی که از وضعیت ناحیه شکم خود و عضلات آن کاملا ناراضی بوده و از مشکلاتی مانند بافت های زائد، پوست اضافی و افتادگی شکم رنج می‌برند
 • گروهی که با روش‌هایی مانند رژیم غذایی و برنامه ورزشی نتوانستند حجم اضافه چربی و پوست ناحیه شکم را طرف نمایند.

 

هزینه های ناشی از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

مانند هر عمل جراحی دیگری، ابدومینوپلاستی نیز هزینه‌هایی را به همراه دارد. با توجه به وضعیت کنونی همواره یکی از مهم‌ترین معیارهای افراد برای انتخاب پزشک متخصص یا عمل جراحی زیبایی هزینه خواهد بود. با این حال دقت داشته باشید که هزینه و قیمت نمی‌تواند به عنوان یک فاکتور لازم و موثر در نظر گرفته شود زیرا شما شاهد این موضوع هستید که امروزه بسیاری از پزشکان متخصص با هزینه‌های بسیار پایینی این عمل را انجام می‌دهند اما مراجعین آن‌ها همواره از نتایج حاصله ناراضی هستند. پس توصیه ما این است که سعی کنید برای داشتن تجربه یک عمل زیبایی ابدومینوپلاستی ایده آل، پزشک متخصص زیبایی را انتخاب نمایید که علاوه بر تعیین هزینه‌ای مقرون به صرفه و منصفانه، با کیفیتی قابل قبول عمل را برای شما انجام دهد. اما همان گونه که گفته شد هر عملی چه زیبایی و چه ترمیمی دارای هزینه‌هایی است که شامل مجموعه‌ای کامل از خدمات بیهوشی، دستمزد تکنسین‌ها و پزشک متخصص، داروهای تجویز شده پس از عمل جراحی، ارزیابی‌ها و آزمایشات پیش از عمل خواهد بود. معمولا به دلیل اینکه عمل ابدومینوپلاستی اهداف ترمیمی و بیشتر زیبایی دارد؛ هزینه‌های آن توسط بیمه‌های خدمات درمانی پوشش داده نخواهند شد، در نتیجه توقع نداشته باشید که بتوانید از بیمه‌های خدمات درمانی برای این عمل زیبایی استفاده نماید. هر چند برای اطمینان می‌توانید قبل از عمل ابدومینوپلاستی تمامی قوانین مربوط به بیمه خود را مطالعه کرده و از موارد مورد تعهد آن مطلع گردید.

 

جلسه مشاوره پیش از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که قبل از هر عملی وجود دارد این است که شما بتوانید با اطلاعاتی کامل و آگاهی مناسب نسبت به انجام عمل اقدام نمایید. عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی نیز از این حیث مستثنا نبوده و شما می‌توانید در جلسات مشاوره‌ای که پیش از عمل برگزار خواهد شد تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را از پزشک مورد نظر دریافت نمایید. این اطلاعات به شما اجازه خواهد داد تا تصمیمات درستی را اتخاذ نموده و همچنین بدون هیچ استرس و نگرانی بتوانید به عمل ابدو خود بپردازید. این جلسه مشاوره باعث خواهد شد تا پزشک متخصص شما نیز از تمامی سوابق پزشکی و عادت‌های روزمره شما با خبر شود. به طور کلی این اطلاعات به پزشک شما کمک می‌کند تا در حین عمل بتواند بهترین تصمیم‌ها را اتخاذ کند و از روش‌ها و داروهای مناسبی استفاده نماید تا حتی الامکان شاهد هیچ گونه عوارضی نباشید. برخی از نکات مهمی که لازم است پزشک در مورد آن اطلاع داشته باشد عبارت هستند از:

سعی کنید پیش از عمل  مواردی مانند اهداف جراحی زیبایی، شرایط پزشکی، آلرژی‌ها و حساسیت‌های دارویی، سوابق پزشکی، داروهای مصرفی و یا استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات را در اختیار پزشک متخصص زیبایی خود قرار دهید.
همچنین پزشک متخصص برای اطمینان از روند عمل ابدومینوپلاستی و همچنین داشتن بهترین انتخاب‌ها نسبت به انجام برخی ارزیابی‌ها، آزمایشات اولیه و دوره‌های درمانی و دستورالعمل‌های مورد نظر اقدام خواهد کرد. موفقیت و دوران بهبودی شما تا حد زیادی به این جلسه مشاوره بستگی دارد؛ زیرا باعث می‌شود که متقاضیان و جراح هر دو از تمامی اطلاعات لازم مطلع شوند و بهترین تصمیم‌ها را اتخاذ نمایند. این تصمیم‌ها می‌تواند باعث شود تا عوارض به طرز قابل توجهی کاهش یافته و همچنین بدون هیچ گونه استرس و نگرانی عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی به پایان برسد.

 

عوارض و خطرات ناشی از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

پیش از انجام ابدو از شما خواسته می‌شود تا یک فرم رضایت نامه را پر کنید؛ زیرا این عمل کاملا اختیاری بوده و هرگونه مسئولیتی بر دوش فرد متقاضی خواهد بود. اما همان‌طور که گفته شد اطلاعات مطرح شده در پرونده پزشکی شما و همچنین جلسات مشاوره می‌تواند باعث شود تا از بروز هرگونه خطای احتمالی، تداخل دارویی و مواردی از این قبیل که کاملا قابل جلوگیری هستند اجتناب شود. داشتن یک انتخاب مناسب می‌تواند نقش موثری در کاهش خطرات و عوارض عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی داشته باشد، به عنوان مثال اگر شما پزشک متخصص زیبایی را انتخاب نمایید تا با اطمینان خاطر بتواند نسبت به انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی اقدام نماید و همچنین تمامی اطلاعات مورد نیاز را در جلسات مشاوره و آزمایش‌های پیش از عمل جمع‌آوری نماید، می تواند از هرگونه خطا و عوارضی جلوگیری کند.

 • مشکلات ناشی از داروی بیهوشی: یکی از خطرات عمل زیبایی ابدومینوپلاستی مرتبط با بیهوشی است که پزشک می تواند با انجام آزمایشاتی بهترین دارو های مرتبط با بیهوشی را انتخاب نموده و خطرات این زمینه را رفع کند. همچنین حتی ممکن است در شرایطی خاص پزشک تصمیم به استفاده از بی حسی موضعی کند.
 • خونریزی: خونریزی یکی دیگر از خطراتی است که می تواند بیمار را تهدید نماید، اما این موضوع یک راه حل بسیار ساده دارد. برای جلوگیری از خونریزی پزشک متخصص پیشنهاد می‌کند تا چند هفته قبل از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی مصرف هرگونه داروهای مکمل گیاهی، داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وافارین را قطع نمایید. مصرف این داروها می‌تواند باعث رقیق شدن خون و افزایش احتمال خون ریزی گردد.
 • عفونت: عفونت نیز یکی دیگر از خطراتی است که به راحتی با اجتناب از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن قابل رفع بوده و معمولا توسط پزشک متخصص تاکید می شود تا چند هفته قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی از استعمال دخانیات پرهیز نمایید.
 • تجمع مواد: تجمع خون آبه و مواد مایع زائد در زیر پوست می تواند یکی دیگر از مشکلات پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی باشد که پزشکان متخصص و با تجربه برای جلوگیری از چنین مواردی معمولا یک لوله نازک در زیر پوست قرار خواهند داد تا مواد زائد مایع از این لوله خارج شده و تجمع آن ها موجب آسیب به بافت‌های بدن فرد نشود.
 • بهبود ضعیف زخم: گاهی اوقات نواحی در امتداد خط برش به خوبی بهبود نمی یابند یا شروع به جدا شدن می‌کنند. ممکن است در حین و بعد از عمل برای جلوگیری از عفونت و به دنبال آن، تاخیر در بهبود زخم به شما آنتی بیوتیک داده شود.
 • باقی ماندن جای اسکار قابل مشاهده: جای زخم غیر منتظره ناشی از برش شکم دائمی است، اما در امتداد خط بیکینی به راحتی پنهان می‌شود؛ طول و دید جای زخم در افراد مختلف متفاوت است.
 • آسیب یا مرگ بافت: در طی انجام عمل جراحی شکم، بافت چربی در عمق پوست در ناحیه شکم ممکن است آسیب ببیند یا بمیرد؛ خوب است بدانید که مصرف سیگار این خطر را افزایش می‌دهد. بسته به اندازه ناحیه آسیب دیده، بافت ممکن است به خودی خود بهبود یابد یا نیاز به عمل جراحی مجدد داشته باشد.
 • تغییر در شدت احساس پوست: در طی انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی، تغییر موقعیت بافت‌های شکمی می‎تواند بر اعصاب ناحیه شکم و به ندرت در قسمت بالای ران تأثیر بگذارد. بنابراین بعد از عمل احتمالاً احساس کاهش یا بی حسی در این ناحیه خواهید داشت که معمولاً شدت آن در ماه‌های بعد از عمل کاهش می‌یابد.
 • تورم طولانی مدت، بی حسی دائمی، درمان ضعیف زخم ها، کبودی دائمی، عدم تقارن و توازن در بافت شکم، درد دائمی و افتادگی مجدد پوست از خطرات و عوارض دیگری است که می‌تواند پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی گریبان افراد را بگیرد. اما با کمی تامل متوجه خواهید شد که تمامی این موارد می تواند به تخصص و تجربه پزشک بستگی داشته باشد و شما به راحتی می‌توانید با انتخاب یک پزشک با تجربه و با مهارت از رخ دادن آن ها جلوگیری نمایید.

همان طور که ذکر شد تمامی این عوارض به راحتی قابل پیشگیری و درمان هستند اما در صورت بروز عوارض جدی حتما در اسرع وقت با پزشک متخصص خود تماس حاصل نمایید تا با پیروی از دستورالعمل های متخصص خود از این عوارض به سادگی عبور کنید.

 

آمادگی های پیش از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

قبل از هر عمل جراحی زیبایی یا ترمیمی، داشتن آمادگی یکی از مهم‌ترین مراحل محسوب خواهد شد و حتی می‌تواند تا حد زیادی بر نتایج نیز تاثیر گذار باشد. ممکن است موارد بسیاری از سمت پزشک متخصص مطرح شود که بهتر است از آن‌ها پیروی نمایید اما در این بین برخی موارد دیگری نیز وجود دارد که ذکر آن ها خالی از لطف نیست و می تواند موثر واقع شود؛ به موارد زیر توجه کنید:

 • پیش از انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی حتما نتایج ارزیابی‌ها و آزمایشات خود را دریافت کرده و در اختیار پزشک متخصص خود قرار دهید.
 • در صورت استفاده از مصرف داروهایی خاص که احتمال تداخل آن ها وجود دارد حتما با پزشک خود هماهنگ کرده و مصرف آن ها را برای مدتی متوقف کرده و یا مجددا تنظیم نمایید.
 • از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن پرهیز نمایید؛ زیرا باعث عفونت و یا تاخیر در دوران بهبودی شما خواهد شد.
 • از مصرف آسپرین، وارفارین، داروهای مکمل گیاهی و ضد التهابی و تمامی مواردی که باعث افزایش احتمال خونریزی خواهد شد اجتناب کنید.
 • ممکن است عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی با توجه به تشخیص پزشک متخصص زیبایی به صورت سرپایی انجام شود؛ پس حتما اطمینان حاصل کنید که فردی شما را تا منزل همراهی خواهد کرد. زیرا شما بلافاصله مرخص خواهید شد اما باید از فعالیت‌های شدیدی مانند رانندگی و غیره پرهیز نمایید.

 

دوران نقاهت و مراقبت های پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

مانند هر عمل جراحی زیبایی دیگری، عمل زیبایی ابدومینوپلاستی نیز مراقبت‌ها و دوران نقاهت خاص خود را دارد. البته شما بلافاصله پس از عمل می‌توانید شاهد نتایج اولیه باشید اما لازم است نکات مراقبتی را برای حفظ سلامتی خود رعایت کنید:

برای کاهش تورم و کبودی باید بین 1 تا 2 هفته صبر کنید و سپس می‌توانید نتایج نهایی را مشاهده کنید.
در دوران نقاهت و هفته های اول شما باید از انجام کارهای سنگین پرهیز کنید اما می توانید به فعالیت‌های بسیار ساده خود بپردازید، برای بازگشت به روند عادی زندگی معمولا بیماران به چند هفته زمان نیاز دارند. از بلند کردن اجسام سنگین تحت هر شرایطی پرهیز کنید و همواره دقت داشته باشید که برای انجام امور خود از شخصی کمک بگیرید تا تمامی بخیه های شما به صورت کامل بهبود یابند و بتوانید به شرایط عادی زندگی و حتی ورزش بازگردید.
در طول دوران نقاهت باید از استعمال دخانیات، مصرف آسپرین و مشتقات آن خودداری نمایید زیرا باعث کندی روند بهبودی شما و افزایش احتمال خونریزی پس از عمل خواهد شد.
در برخی موارد برای چند ماه ابتدایی پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی پیشنهاد می‌شود تا از شکم بند‌ها و یا گن‌های طبی استفاده کنید تا باعث کمک به حفظ و ثبات بافت‌های ناحیه شکمی شود.
بخیه‌های ناحیه زیر شکم کاملا قابل جذب بوده و تنها گره‌های آن جدا خواهند شد اما بخیه‌هایی که در ناحیه ناف زده شدند، غیر قابل جذب هستند و باید حتما برداشته شوند که با توجه به روند بهبودی و تشخیص پزشک بین 1 تا 2 هفته زمان نیاز دارد.
نتایج ابدومینوپلاستی
نتایج نهایی جراحی شکم ممکن است در ابتدا با تورم و ناتوانی شما در ایستادن کامل تا زمانی که بهبودی داخلی کامل شود، مبهم باشد. اما در عرض یک یا دو هفته، قد بلند و باریکتر شدن دور کمرتان موجب افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد.
در خانم‌هایی که قبلا تحت عمل سزارین قرار گرفته‌اند، اسکارهای موجود ممکن است اسکار جدید را بپوشاند.
با از بین بردن پوست و چربی اضافی و تقویت دیواره شکم، عمل زیبایی شکم می‌تواند ظاهری باریک‌تر و دل‌انگیزتری را به شما بدهد.
اگر وزن ثابتی داشته باشید، نتایج این متد معمولا طولانی مدت است.

 

هزینه ی جراحی ابدومینوپلاستی

هزینه ابدومینوپلاستی موضوع مهمی است که داوطلبان انجام این عمل زیبایی قبل از تصمیم‌گیری به آن می‌اندیشند؛ البته نمی‌توان قیمت ثابت و مشخصی را برای انجام ابدومینوپلاستی عنوان کرد. چرا که هزینه‌ها به عوامل متعدد بسیاری وابسته بوده و بعد از انجام بررسی‌های لازم در کلینیک زیبایی توسط پزشک متخصص می‌توان قیمت نهایی را برآورد کرد. از جمله عوامل موثر در قیمت ابدومینوپلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستمزد پزشک
 • هزینه خدمات ارائه شده در کلینیک
 • هزینه آزمایش‌های مورد نیاز قبل از عمل
 • هزینه داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص
 • شرایط بیمار و میزان چربی انباشته شده در بدن او

فرم درخواست خدمات

راه های ارتباطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *