لیپوساکشن و تزریق چربی به باسن و دست و صورت

تزریق ژل

تزریق چربی به باسن از جمله جراحی های زیبایی که طرفداران زیادی دارد. در این روش از طریق لیپوساکشن، چربی از اطراف شکم یا قسمت های بالایی ران خود فرد برداشته شده و پس از تصویه به بخش های مورد نیاز تزریق می‌شود. در نتیجه باسن فرد تا حد بسیار مطلوبی بزرگ و برجسته می شود که این حجم اضافه شده سبب خوش فرم شدن اندام و جذاب تر شدن آن می شود.

آشنایی با عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری چربی، بیشتر از تزریق ژل و بوتاکس است. نکته ای که تزریق چربی را حائز اهمیت می کند آن است که چربی از بدن خود فرد گرفته شده و به نواحی مختلف بدن تزریق می کنند.

اگر چه این روش نیازمند پروسه طولانی تری نسبت به ژل و بوتاکس است، اما نتیجه بهتری به همراه دارد. همیشه از تزریق چربی به عنوان پر کننده دایمی یاد می ‌شود و به دلیل طبیعی بودن مواد، طرفداران بسیاری دارد.

ماندگاری چربی پس از تزریق به عوامل مختلفی مثل نحوه نگهداری بیمار، نحوه تزریق پزشک و نوع پوست فرد بستگی داشته و تمام این عوامل مراقبت های پس از تزریق را برای بیمار دشوارتر می کند.

 

نحوه تزریق چربی به لایه های پوست

معمولا پزشک در تزریق سعی می کند که چربی را به لایه های عمیق تر پوست هدایت کند. پوست انسان از لایه های مختلفی اعم از رگ های خونی، اعصاب و غیره تشکیل می شود.

پزشک در اولین مرحله سعی می کند چربی‌ها را بین رگ های خونی تزریق کرده تا با محل جدید سازگاری بهتری پیدا کنند. میزان ماندگاری چربی معمولا به میزان چربی تزریق شده در بدن فرد بستگی دارد.

پس از تزریق تمام عوامل مربوط به ماندگاری چربی به خود بیمار بستگی دارد و باید از محل تزریق شده مراقبت کرده و آن محل را ماساژ ندهد.

 

حفظ وزن پس از تزریق چربی

پس از تزریق چربی، یکی از مهم ترین نکاتی که باید رعایت کنید، حفظ وزن است؛ حفظ وزن در تزریق چربی یک نکته کلیدی و حیاتی به شمار می آید.

وقتی که شما اقدام به تزریق چربی می کنید، باید به تمامی نکات حائز اهمیت توجه کرده تا نتیجه مطلوبی به دست آورید. با مراعات کردن این عوامل امکان از دست دادن چربی های تزریق شده کاهش می یابد.

تزریق ژل

 

 

تاثیر گذار ترین عوامل در ماندگاری تزریق چربی

مهم ‌ترین عاملی که در تزریق چربی به عنوان یکی از ماندگارترین فیلرها معرفی شده، ساختار و میزان چربی های تزریقی است.

ساختار چربی ها در بدن هر کسی متفاوت بوده و در زمان تزریق چربی معمولا از سلول های چربی داخل بدن خود بیمار استفاده می کنند.

بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده، بر میزان ماندگاری چربی ‌های پس از تزریق در بدن بیمار، نتایج موفقیت آمیزی به دست آمده که با ساختار چربی های بدن بیمار کاملا مطابقت داشته و فقط در محل قرارگیری با یکدیگر تفاوت دارند.

رژیم غذایی هم نقش مهم و تعیین کننده ای در ماندگاری تزریق چربی دارد، و گرفتن رژیم های سخت و طاقت فرسا و به دنبال آن کاهش وزن شدید، موجب تاثیر منفی بر روی تزریق چربی ‌ها می شوند.

 

چگونه ترمیم تزریق چربی را انجام دهیم؟

جلسات منظم و پی در پی موجب روند بهتر ماندگاری چربی پس از تزریق می شود. معمولا متقاضیان با یک بار تزریق چربی به هدف خود رسیده و درصد کمی از چربی ‌های تزریق شده از بین می روند.

هر چقدر پزشک در هنگام تزریق ماهرانه تر کار را انجام دهد و چربی را به عمیق ‌ترین لایه های پوست تزریق کند، باعث نتایج بهتر و مطلوب تری برای بیمار خواهد شد. در جلسات بعدی ترمیم میزان ماندگاری تزریق چربی در اندام مورد نظر بیشتر شده و سلول های چربی زنده جایگزین فیلرهای مرده می ‌شوند.

معمولا پس از گذراندن چند جلسه دیگر نیازی به تزریق چربی دوباره نیست و می توانید هر سال یک بار برای ترمیم به کلینیک ‌های زیبایی مراجعه کنید.

 

هزینه تقریبی تزریق چربی چقدر است؟

تزریق چربی با توجه به پروسه ماندگاری بالا، هزینه پایین تری نسبت به گذاشتن پروتز و تزریق ژل دارد.

تزریق چربی در مدت کوتاهی داخل کلینیک انجام شده، ولی پروتز نیازمند عمل جراحی و مراقبت های ویژه بعد از عمل است. پروتز ماندگاری کمتری نسبت به چربی طبیعی بدن داشته و در مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

مهم ترین مسئله در تزریق چربی، انتخاب پزشکی مناسب و با تبحر است.

 

چه مراقبت هایی بعد از انجام تزریق چربی لازم است؟

برای ماندگاری بیشتر پس از تزریق چربی، نیازمند مراقبت های ویژه هستید؛ یکی از این مراقبت ها نداشتن فعالیت های سنگین مانند وزنه برداری، بدنسازی و به ‌طور کلی ورزش هایی که سوخت و ساز زیادی را می طلبند. انجام این ورزش ها باعث تعریق زیاد و کم شدن میزان چربی های تزریق می شود.

بعد از تزریق برای کاهش درد و ورم می ‌توانید از کمپرسور سرد استفاده کنید.

یکی از مهم ترین عوامل مرگ سلول های چربی، ماساژ ناحیه تزریق شده و دست زدن به آن ناحیه است. تا حد امکان از محیط های گرم مانند سونا، سولاریوم و حمام داغ پرهیز کنید، زیرا باعث مرگ سلول ‌های چربی پس از تزریق می‌شود.

 

سوالات متداول :

برای برجسته سازی و فرم دهی بدن کدام روش بهتر است؟

تزریق چربی، بهترین روش برای فرم دهی و برجسته سازی نقاط مختلف بدن است (از جمله باسن و دست و صورت )؛ زیرا که چربی را از یک قسمت بدن خود فرد گرفته و به ناحیه دیگر تزریق می شود.

آیا تزریق چربی نیازمند ترمیم مجدد است؟

معمولا تزریق چربی در افراد یک بار صورت می گیرد، اما با توجه به متفاوت بودن پوست افراد، میزان ترمیم تزریق چربی در آن ها متفاوت است.

تزریق چربی به زیر پوست چه مراحلی دارد؟

معمولا مراحل تزریق چربی شامل زدن ژل بی حسی بر روی محل مورد نظر و سپس تزریق به عمیق ‌ترین نقاط پوست است.

فرم درخواست خدمات

راه های ارتباطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *