وبلاگ

تفاوت ابدومینوپلاستی با مینی ابدو

تامی تاک که به نام ابدومینوپلاستی نیز شناخته می شود، یک جراحی پلاستیک است که چربی اضافی و پوست شل را از ناحیه شکم برداشته و در برخی موارد، عضلات شکم را در این ناحیه سفت می کند تا شکمی صاف تر و خوش حالت تر را بازیابی کند.در این محتوا میخواهیم به تفاوت ابدومینوپلاستی‌‌ مینی ابدو بپردازیم.

چهار نوع عمل جراحی شکم وجود دارد که جراحان انجام می دهند: مینی، کامل، گشاد شده و فلور-دلیس ابدومینوپلاستی. رایج ترین آن ها مینی ابدومینوپلاستی و ابدومینوپلاستی کامل است. در این مقاله به بررسی تفاوت های این دو روش می پردازیم. با این حال، در طول مشاوره شما، جراحان ما بهترین گزینه را برای شما راهنمایی خواهند کرد.

مینی ابدو

بیمارانی که نسبتاً لاغر هستند و دارای شلی خفیف تا متوسط پوست و رسوب چربی در زیر شکم خود هستند، می توانند از ابدومینوپلاستی شکم بهره مند شوند. بسیاری از بیماران پس از بارداری تحت عمل جراحی پلاستیک قرار می گیرند تا از شر شکم آویزان خلاص شوند، که به آن «پچ» در شکم نیز گفته می شود.

برش ها

مینی ابدومینوپلاستی نیاز به یک برش کوچک (4-8 اینچ) در پایه پایین شکم دارد. از طریق این برش، جراح پوست شل شده در قسمت تحتانی شکم را برمی دارد.

منطقه هدف

مینی ابدومینوپلاستی زیر شکم را هدف قرار می دهد که ناحیه بین ناف و جایی است که شکم با ناحیه شرمگاهی ملاقات می کند. در نتیجه، جراح می تواند مناطق آسیب دیده پس از بارداری را با برداشتن پوست شل یا پوچ اصلاح کند.

هزینه

به طور کلی، قیمت جراحی کوچک شکم در کلینیک CREO از 8900 پوند شروع می شود. پس از مشورت با دکتر عمر تیلو، جایی که در مورد جراحی پلاستیک سفارشی که نیازهای شما را برآورده می کند صحبت می کنید، هزینه دقیق عمل خود را دریافت خواهید کرد.

زمان ریکاوری

از آنجایی که هر دو روش تهاجمی کمتری دارند، زمان بهبودی از مینی ابدومینوپلاستی  کوتاه‌تر است. به طور کلی، اکثر بیماران یک تا دو هفته بعد از عمل، فعالیت های روزانه سبک را از سر می گیرند و سه تا چهار هفته بعد از عمل، فعالیت های شدیدتر را از سر می گیرند. علاوه بر این، برای به حداقل رساندن تورم پس از جراحی، باید به مدت چهار تا شش هفته از لباس فشرده استفاده کنید.

شکم کامل

ابدومینوپلاستی  کامل یک روش تهاجمی تر است که کل شکم را درمان می کند. این روش برای بیماران مبتلا به شلی متوسط تا شدید پوست و دیاستاز عضلانی ایده آل است. این روش معمولاً پس از بارداری یا کاهش وزن شدید برای از بین بردن پوست و چربی اضافی، تقویت هسته و ترمیم دیاستاز رکتی انجام می شود.

برش ها

ابدومینوپلاستی کامل نیاز به یک برش بزرگتر در امتداد پایه پایین شکم دارد. طول دقیق برش به مقدار پوست اضافی که جراح باید برداشته باشد بستگی دارد. جراح برش دوم را در اطراف ناف ایجاد می کند تا پس از برداشتن پوست اضافی از قسمت فوقانی شکم، آن را تغییر مکان دهد.

منطقه هدف

ابدومینوپلاستی کامل تمام شکم را از جناغ به پایین تا شرمگاه هدف قرار می دهد. در نتیجه، جراح می تواند پوست اضافی و رسوبات چربی را برداشته و ماهیچه های فوقانی و تحتانی شکم را ترمیم کند. علاوه بر این، جراح زیبایی ناف را بازسازی کرده و برای یک نتیجه یکپارچه تغییر مکان می دهد.

هزینه

به طور کلی، قیمت جراحی کامل شکم در کلینیک CREO از 10900 پوند شروع می شود. هزینه دقیق عمل خود را پس از مشاوره با دکتر تیلو دریافت خواهید کرد که جراحی پلاستیک سفارشی را با توجه به نیاز شما طراحی خواهد کرد.

زمان ریکاوری

به عنوان روشی تهاجمی تر، عمل جراحی شکم کامل مستلزم زمان بهبودی طولانی تری است. به طور کلی، اکثر بیماران دو هفته پس از عمل، فعالیت های روزانه سبک را از سر می گیرند. با این حال، ممکن است تا هشت هفته طول بکشد تا بیماران ورزش‌های سنگین‌تری را از سر بگیرند و در این مدت باید از لباس‌های فشرده نیز استفاده کنند.

مینی ابدومینوپلاستی مزایا و معایب

طرفداران

این روش زیبایی نیاز به برش کوچکتری دارد و بنابراین جای زخم کوچک‌تری از شکم باقی می‌ماند.
شما می توانید محل زخم را با لباس زیر پنهان کنید.
مینی ابدومینوپلاستی تاک یک عمل نسبتا کوتاه است که بین یک تا دو ساعت طول می کشد.
کوچک کردن شکم موقعیت ناف شما را تغییر نمی دهد.
مینی ابدومینوپلاستی شکم مدت زمان کوتاه تری دارد.
یک مینی تایک شکم کمتر از یک شکم کامل هزینه دارد و قیمت آن از 8900 پوند شروع می شود.

منفی

مینی ابدومینوپلاستی جامع کمتر از یک ابدومینوپلاستی کامل است، زیرا شلی پوست و ماهیچه های بالای شکم را برطرف نمی کند.
مینی ابدومینوپلاستی شکم دیاستاز عضلانی را ترمیم نمی کند.در ادامه به صورت موردی تفاوت ابدومینوپلاستی‌‌ مینی ابدو را بررسی میکنیم.

ابدومینوپلاستی کامل مزایا و معایب

 

طرفداران

ابدومینوپلاستی کامل، جامع ترین دگرگونی شکم را از جناغ جناغ تا ناحیه شرمگاهی فراهم می کند.
ابدومینوپلاستی کامل برای بیمارانی که شلی پوست متوسط تا شدید دارند مناسب است.
شکم پر جدا شدن عضلات شکم (دیاستاز رکتی) را تصحیح می کند.
در بیشتر موارد، می‌توانید جای جای زخم را با لباس زیر پنهان کنید.

منفی

ابدومینوپلاستی کامل نیاز به برش طولانی تری دارد و در نتیجه جای زخم طولانی تری بر جای می گذارد.
ابدومینوپلاستی کامل نیاز به یک برش در اطراف ناف دارد و در نتیجه یک جای زخم قابل مشاهده باقی می ماند.
در نتیجه، در برخی موارد، جراح زیبایی ناف بیمار را تغییر می‌دهد.
ابدومینوپلاستی کامل یک جراحی پلاستیک فشرده تر است که بین 3 تا 5 ساعت طول می کشد تا انجام شود

 

کدام روش بهترین است؟

اما حالا که تفاوت ابدومینوپلاستی‌‌ مینی ابدو را شناختیم کدام بهتراست؟نتایج دلخواه شما و وضعیت پوست و عضلات شکم مشخص می کند که کدام روش برای شما بهترین است. برای بیمارانی که شلی پوست خفیف تا متوسط در ناحیه تحتانی شکم خود دارند یا زنانی که می خواهند از شر شکم پس از بارداری خلاص شوند، احتمالاً یک مینی تاک بهترین گزینه خواهد بود. از سوی دیگر، بیمارانی که شلی پوست متوسط تا شدید در کل شکم و دیاستاز عضلانی دارند، بیشترین سود را از یک ابدومینوپلاستی کامل خواهند برد.

با این حال، جراح ما علاوه بر تعیین نوع ابدومینوپلاستی ، مجموعه ای از جزئیات و عوامل فردی دیگر مانند توزیع موضعی پوست و بافت چربی، سطح و جهت ضعف عضلانی، شکل ناف و وجود فتق

امروز یک مشاوره با کلینیک زیبایی دکتر سیانکی برنامه ریزی کنید
دکتر سیانکی در انواع جراحی های شکم متخصص است. بنابراین، او این تخصص را دارد که هر یک از شکم‌ها را از نظر موقعیت برش‌ها، جهت بخیه‌ها، نوع برش عضلانی، ناف، تعریف عضلانی و بسیاری از تکنیک‌های دیگر اصلاح کند تا نتیجه مطلوبی را ایجاد کند که به طرز هنرمندانه‌ای به هر کدام کشیده شود. بدن بیمار

اگر به روش ابدومینوپلاستی علاقه مند هستید، با دکتر سیانکی در کلینیک سیانکی مشورت کنید تا بتوانید در مورد اینکه کدام گزینه جراحی برای شما مناسب تر است صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *