جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی شایع ترین جراحی های زیبایی در سراسر دنیا و به خصوص کشور خودمان ایران، می‌توانیم به عمل زیبایی بینی اشاره کنیم.

در این بخش از دکتر علیرضا حسینی سیانکی، بهترین جراح بینی تهران، دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی، قصد داریم به بررسی محبوب ترین و پرطرفدارترین جراحی زیبایی دنیا بپردازیم.

کاندیدای مناسب جراحی بینی

 • افرادی که از لحاظ روحی و جسمی در سلامت کامل به سر برده و به بیماری های مزمنی، همچون لوپوس یا بیماری های روحی همچون افسردگی ابتلا ندارند.
 • افرادی که کمال گرا نبوده و به خوبی می‌دانند که جراحی بینی موجب بهبود نسبی بینی می‌شود، به همین علت از پزشک خود توقع معجزه ندارند.
 • اشخاصی که سن رشد آن ها تکمیل شده است.
 • افرادی که پوست بینی آن ها کیفیت مناسبی دارد.
 • اشخاصی که به مصرف مشروبات الکلی، سیگار و به طور کلی دخانیات اعتیاد نداشته و قادر به کنار گذاشتن مصرف این مواد به مدت 14 روز قبل از جراحی زیبایی بینی می‌باشند.

هدف از انجام جراحی بینی چیست ؟

لازمه داشتن یک چهره زیبا، وجود تناسب بین اجزای مختلف موجود در آن اعم از لب ها، چشم ها، بینی و غیره می‌باشد. بینی به جهت محل قرار گیری آن که در مرکز صورت می‌باشد و همینطور برجسته بودن، بیشتر از دیگر اجزا جلب توجه کرده و وجود کوچک ترین ایرادی در آن بر روی لب ها، گونه ها، چشم ها و غیره تاثیر خواهد گذاشت. لازم به ذکر است که بینی فقط بر روی زیبایی نقش نداشته؛ بلکه تاثیر بسیار زیادی نیز بر عملکرد تنفسی افراد دارد.

در برخی از افراد وجود توده هایی به نام پولیپ، وجود انحراف در تیغه بینی که به آن سپتوم گفته می‌شود و شکسته شدن بینی در اثر حادثه، عملکرد طبیعی بینی را با اشکال مواجه می‌نماید. برای برطرف کردن ایرادات ظاهری و عملکردی بینی از عمل بینی در تهران بهره گرفته می‌شود.

 • جراحی زیبایی بینی : اگر جراحی بینی در تهران با دکتر سیانکی، با هدف از بین بردن نواقص موجود در ظاهر بینی، از جمله عوامل زیر و غیره انجام شود به آن عمل زیبایی بینی گفته می‌شود:
 1. کجی بینی
 2. قرینه نبودن حفره های بینی
 3. وجود قوز بر روی ناحیه پل بینی
 4. افتادگی نوک بینی
 • جراحی درمانی بینی : اگر عمل بینی با هدف رفع ایرادات عملکردی بینی انجام شود، به آن جراحی درمانی بینی گفته می‌شود.

مراقبت بعد از بینی

سن مناسب برای جراحی بینی

 حداقل سن مناسب برای عمل بینی دختر بسیاری از متقاضیان جراحی بینی در تهران را نوجوانان تشکیل می‌دهند، این افراد باید تا رسیدن به سن ذکر شده دست نگه دارند. 

انواع بینی

میزان ضخیم بودن پوست بینی و غضروف هایی که ساختمان آن را تشکیل می‌دهند، انواع مدل های بینی برای عمل دخترانه دو عاملی هستند که موجب تقسیم بندی بینی افراد به دو دسته استخوانی و گوشتی می‌شود.

 1. بینی استخوانی : در ساختار این نوع از بینی، استخوان ها استحکام بسیار بالایی دارند و پوست از ضخامت پایینی برخوردار است.
 2. بینی گوشتی : بینی های گوشتی برخلاف بینی های استخوانی می‌باشند، ساختار این نوع از بینی به گونه‌ای است که بر روی غضروف ها و استخوان های بسیار نازک و ضعیف، پوستی با ضخامت بسیار بالا قرار گرفته است.

عوامل تاثیرگذار در نتیجه عمل بینی

عوامل بسیاری در نتیجه جراحی بینی در تهران اثرگذارند که افراد برای داشتن رضایت از نتیجه عمل بینی باید به این عوامل توجه کنند. کارهای مهم و اقداماتی که باید قبل از عمل بینی بدانیم این فاکتورها عبارتند از:

 

 1. نوع بینی : نوع بینی در فرم بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار موثر است، به طوری که بینی های گوشتی را فقط می‌توان به فرم طبیعی جراحی کرد.
 2. ویژگی های صورت فرد : افراد باید در هنگام انتخاب فرم بینی به ویژگی های صورت خود دقت کنند، بدیهی است بینی فانتزی با صورتی که اجزای آن درشت است.

عمل بینی به روش باز

به منظور دسترسی به زیر پوست بینی، دو روش وجود دارد؛ یکی از آن روش ها عمل باز است جهت انجام جراحی بینی باز، برشی در ناحیه میانی کلوملا ایجاد شده و پس از بلند کردن پوست بینی، جراح بینی به زیر پوست بینی دسترسی پیدا می‌کند و سپس تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی افراد اعمال می‌کند.

عمل بینی به روش بسته بسته

جراحی بینی بسته، روش دیگر جهت دسترسی به زیر پوست بینی می‌باشد. در این روش هیچ گونه برشی در سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی‌شود، بلکه تمامی برش های ایجاد شده داخلی بوده و در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می‌شوند .

نکته : انتخاب کدام یک از روش های فوق جهت انجام رینوپلاستی در تهران، بسته به شرایط بیماران داشته و توسط بهترین جراح بینی در تهران انجام می‌شود؛ بنابراین به نظر جراح خود احترام گذاشته و اصرار به انجام یکی از این روش ها نورزید.

اقدامات قبل از بینی

تفاوت میان عمل بینی بسته و باز

به علت بلند کردن پوست بینی در روش باز، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی تهران، وسعت دید بیشتری در این روش داشته و به این ترتیب می‌تواند تغییرات پیچیده تری را بر روی بینی اعمال کند؛ از این رو جراحی های پیچیده، همچون جراحی بینی گوشتی، جراحی ترمیمی بینی و از این قبیل موارد به این روش انجام می‌شوند.

جراحی بینی با لیزر

یکی از موضوعات داغی که امروزه در رابطه با آن بسیار شنیده شده و بر سر زبان ها افتاده است، عمل بینی با لیزر می‌باشد. چنانچه یک جستجوی ساده در رابطه با عمل زیبایی بینی در گوگل و موتورهای جستجو نمایید با مطالبی، همچون رینوپلاستی با لیزر، بدون خونریزی و بیهوشی مواجه می‌شوید.

در این رابطه باید گفت که با وجود کاربردهای فراوان لیزر در زمینه پزشکی، استفاده از این تکنیک در جراحی بینی هیچ کاربردی نداشته و صرفاً جنبه تبلیغاتی دارد؛ زیرا برای برطرف کردن ایرادات موجود در بینی باید تغییراتی در استخوان و غضروف های بینی صورت پذیرد که لیزر قادر به انجام آن ها نمی‌باشد. با لیزر تنها می‌توان برخی مشکلات پوستی موجود بر روی پوست بینی، همچون لکه های ناشی از آفتاب یا اسکار جوش را برطرف کرد.

لزوم انجام عمل بینی ترمیمی

در برخی از موارد ممکن است، نتیجه به دست آمده از جراحی بینی، مورد رضایت افراد واقع نشده و آن ها نیاز به انجام جراحی ترمیمی بینی داشته باشند. افراد معمولاً به دو علت زیر نیازمند انجام عمل بینی ترمیمی در تهران می‌شوند:

 • عدم انتخاب پزشک خوب در تهران

اگر در انتخاب پزشک خود زمان و دقت کافی را صرف نکرده و پزشکی را انتخاب کنید که از تجربه و تخصص کافی برخوردار نباشد، نه تنها نتیجه مورد نظرتان از جراحی بینی حاصل نخواهد شد.

 • زیاد بودن ایرادات بینی

در برخی دیگر از موارد پیچیدگی و مشکلات بینی به قدری زیاد است که برطرف کردن همه آن ها با یک بار جراحی امکان پذیر نبوده و این موضوع هیچ ارتباطی به میزان تخصص، تجربه و مهارت دکتر عمل بینی تهران ندارد.

مدت زمان انجام جراحی بینی

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام جراحی زیبایی بینی، بسته به میزان ایرادات بینی بیماران متفاوت می‌باشد؛ اما در حالت کلی عمل زیبایی بینی بین 2 الی 3 ساعت به طول می‌انجامد.

مدل های بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • بعد از عمل بینی چه مراقبت هایی انجام دهیم پس از عمل بینی ممکن است، دچار تورم و کبودی در ناحیه اطراف چشم شوید. می‌توانید از کمپرس سرد در 48 ساعت بعد از جراحی، بر روی این نواحی، برای کمک به کاهش ورم و کبودی استفاده کنید. پس از 48 ساعت، برای تسریع روند بهبودی، از کمپرس گرم استفاده کنید.
 • آنتی بیوتیک ها سبب جلوگیری از بروز عفونت می‌شوند.
 • معمولا پس از گذشت یک هفته از عمل بینی در تهران، برای برداشتن گچ بینی باید به مطب جراح مراجعه کنید. 
 • توجه داشته باشید که تا زمانی که گچ بر روی بینی شما قرار دارد، باید از خیس کردن آن بپرهیزید. برای شستن موها می‌توانید از روشی استفاده کنید، که در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • بعد از جراحی به میزان کافی استراحت کنید. بهترین وضعیت استراحت به صورت طاقباز یا خوابیده به پشت، می‌باشد. برای کمک به کاهش تورم لازم است، به کمک چند بالش سر را در وضعیت بالاتر از بدن، قرار دهید.

توصیه های بعد از عمل بینی :

 • پس از برداشتن گچ بینی، جراح بینی استفاده از چسب مخصوص روی بینی، را برای شما تجویز می‌کند نحوه ی چسب زدن بینی بعد از عمل بینی که لازم است، در مدت زمان تعیین شده از سوی پزشکتان، از این چسب استفاده نمایید.
 • آموزش صحیح چسب زدن روی بینی، در مطب به شما ارائه خواهد شد. قبل از هر بار چسب زدن بهتر است، استحمام نموده و پوست بینی خود را، از چربی و آلودگی پاک کنید.
 • لازم است بینی را هر روز به کمک سرم های مخصوص نحوه ی شستشوی بینی بعد از عمل، شستشو دهید.
 •  همچنین با دهان باز عطسه و سرفه کنید.
 • بهتر است در دوره نقاهت، از غذاهای نرم و آبکی و سرشار از فیبر و اسید های چرب اشباع نشده، استفاده نمایید. این غذاها علاوه بر اینکه حرکات روده را آسان می‌کنند، التهاب و تورم را کاهش داده و سبب تسریع، روند بهبودی شما می‌شوند.
 • برای جلوگیری از التهاب و تورم، مصرف نمک و غذاهای پر ادویه و تند را، در رژیم غذایی خود کاهش دهید.
 • بعد از جراحی می‌توانید پیاده روی سبک داشته باشید. ولی تا مدتی باید از ورزش ها و فعالیت های سنگین، پرهیز کنید.
 • فرآورده های حاوی الکل می‌توانند، سبب بروز خونریزی بعد از عمل بینی شوند. بنابراین در دوره نقاهت از مصرف الکل اجتناب کنید.
 • مصرف سیگار و فرآورده های دخانی، روند بهبودی بعد از جراحی را مختل می‌کنند. بنابراین تا مدتی که جراح صلاح می‌داند ، مصرف این موارد را کنار بگذارید.
 • تا چند ماه پس از جراحی بینی در تهران، نمی‌توانید از عینک طبی یا آفتابی بر روی بینی خود استفاده کنید. چرا که ممکن است فشار وارد شده توسط عینک، فرم بینی را تغییر دهد. استفاده از لنزهای تماسی، با اجازه جراح منعی ندارد. همچنین باید مراقب خوابیدنتان هم باشید که نحوه ی خوابیدن بعد از عمل بینی را می توانید مطالعه کنید.

 

عمل بینی

تفاوت جراحی بینی مردان و زنان

یکی از مهم ترین المان هایی که موجب بروز تغییراتی در عمل زیبایی بینی خانم ها و آقایان می‌شود، متفاوت بودن آناتومی بینی در مردان و زنان است. به صورت کلی بینی مردان معمولا بزرگ تر بوده در مقایسه با بخش فوقانی، قسمت تحتانی آن پهن تر می‌باشد.

همچنین پوست بینی مردان در مقایسه با خانم ها بسیار ضخیم تر می‌باشد. بینی با قوس زیاد و بینی سربالا به هیچ عنوان برای چهره های مردانه مطلوب نمی‌باشد.

آیا خونریزی بعد از عمل بینی طبیعی است ؟

اغلب بعد از 24 ساعت به صورت طبیعی خونریزی کاهش پیدا می‌کند. به همین علت در این مدت یک گاز استریل یا پد در زیر بینی قرار داده می‌شود تا خونابه ها جذب شوند. در این مدت می‌‎توانید پد زیر بینی را در زمان آغشته شدن به خون تعویض نمایید.

خونریزی بعد از عمل موجب می‌شود تا ترشحات باقی مانده از عمل به همراه خون از مجاری بینی خارج شود و می‌توان آن را نشانه خوبی دانست. البته در صورتی که خونریزی از بینی شدید باشد و با گذشت زمان متوقف نشود، لازم است حتما به پزشک اطلاع دهید.

کاهش تورم بعد جراحی به نکات زیر توجه کنید:

 • از میوه ها و مواد مغذی استفاده کنید.
 • مصرف تنباکو ، الکل را قطع کنید.
 • در 24 ساعت اول بعد از عمل بینی از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • فعالیت های خود را محدود کنید.
 • از انجام کارهایی که موجب افزایش ضربان قلب و فشار خون می‌شود برای مدتی پرهیز نمایید.
 • سر خود را بالا تر از موقعیت بدن قرار دهید و سپس استراحت کنید.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی در تهران، پس از بررسی پارامترهای گوناگونی به دست می‌آید. به همین علت قبل از معاینه بیماران نمی‌توان هزینه مشخصی جهت انجام عمل زیبایی بینی تعیین کرد؛ بنابراین در صورتی که قصد اطلاع از هزینه جراحی رینوپلاستی را دارید، به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران، مراجعه کنید تا ایشان پس از انجام معاینات مورد نیاز هزینه جراحی بینی مشخص می‌گردد.

فرم درخواست خدمات

راه های ارتباطی