لیپوساکشن ( شکم ، پهلو ، ران ، بازو و غبغب )

لیپوساکشن چیست؟

نام دیگر لیپوساکشن، کانتورینگ بدن است؛ چراکه، به بدن فرم و ظاهر بهتری می‌بخشد. به این نکته توجه داشته باشید که این نوع عمل جراحی برای کاهش وزن کاربرد ندارد، تنها فرم و ظاهری بهتری به اندام شما خواهد داد.

 

با لیپوساکشن یا پیکر تراشی اندامی زیباتر داشته باشید

لیپوساکشن نوعی عمل زیبایی و پیکرتراشی است، چربی‌هایی که با انجام تمرینات ورزشی و رژیم غذایی از بین نمی‌رود با این روش خارج می‌شود. جراح قسمت‌هایی که چربی تجمع پیدا کرده را خارج می‌کند تا بدن فرم و ظاهر بهتری پیدا کند.
همه افراد در هر سن و سالی، دوست دارند که ظاهری زیبا و بدون نقص داشته باشند. اندام ایده‌آل و داشتن وزنی متناسب از مواردی است که می‌تواند در زیبایی هر فرد نقش مهمی داشته باشد.
اضافه وزن و تجمع چربی در قسمت‌هایی مانند شکم و پهلو، قطعا زیبایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. معمولا اغلب افرادی که دچار اضافه وزن هستند، قادر به کاهش چربی با رژیم غذایی صحیح نیستند؛ چراکه به رژیم غذایی نادرست عادت کرده‌اند یا نتیجه مثبتی شاهد نبودند.
در این مواقع است که درمان‌های پزشکی با بهترین تجهیزات راهکار مناسبی است که به کمک این افراد می‌آید. اگر فردی از نظر پزشک تمام شرایط را داشته باشد، با روش‌های مختلف پیکرتراشی می‌تواند به اندام ایده‌آل خود دست پیدا کند. لیپوساکشن نوعی پیکرتراشی است که می‌توانید با انجام آن، اندام دلخواه خود را داشته باشید.

قیمت لیپوساکشن شکم و پهلو

تخلیه چربی به روش‌های مختلفی برای افراد انجام می‌گیرد، بسته به اینکه چه نوع تکنیکی جهت لاغری برای بیمار انجام می‌شود، قیمت را تعیین خواهند کرد. در نتیجه می‌بایست به پزشک مراجعه کنید تا با تعیین روش لیپوساکشن هزینه عمل جراحی برای شما در نظر گرفته شود.

قیمت و هزینه‌های عمل به عوامل مختلف بستگی دارد که می‌تواند تعیین‌کننده قیمت باشد. به طور مثال:

 • آزمایشاتی که قبل و بعد از عمل از بیمار گرفته می‌شود.
 • داروهایی که می‌بایست در حین و پس از عمل استفاده کنید.
 • بسته به تجربه پزشک و نوع کلینیکی که انتخاب می‌کنید.
 • مدت زمانی که نیاز به انجام اقدامات طی این نوع جراحی زیبایی دارید.

لیپوساکشن در چه قسمت‌هایی از بدن کاربرد دارد؟

 • شکم
 • بازو
 • باسن
 • ساق پا
 • مچ پا
 • سینه‌ها
 • کمر
 • باسن
 • ران
 • چانه و گردن

تا زمانی که وزن خود را پس از عمل ثابت نگه دارید، تغییراتی که در این عمل انجام می‌گیرد نیز ثابت خواهد ماند.

 

 

این موارد با لیپوساکشن برطرف نمی‌شود:

لیپوساکشن نمی‌تواند جایگزینی برای ورزش کردن و رژیم غذایی باشد، اگر این عمل را انجام می‌دهید، باید به رژیم غذایی و تمرینات ورزشی روزانه خود نیز توجه داشته باشید تا اندام شما پس از عمل به فرم دلخواه ثابت بماند.
همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که این عمل زیبایی راهی جهت برطرف کردن سلولیت‌های پوستی نیست و افتادگی‌های پوست به واسطه انجام این نوع پیکر تراشی درمان نخواهد شد.

 

لیپوساکشن ( با دستگاه های روز دنیا )لیپوساکشن ( با دستگاه های روز دنیا )

 

لیپوماتیک چیست و چه تفاوتی با لیپوساکشن دارد؟

یکی از سوالات رایجی که در خصوص این دو نوع پیکر تراشی وجود دارد این است که این دو روش چه تفاوتی با یکدیگر دارند. در هر دو روش هدف یکسان است و چربی‌های اضافی در قسمت و نواحی خاصی از بدن خارج می‌شود.
اما، تکنیک انجام این دو عمل زیبایی با یکدیگر متفاوت است. لیپوماتیک به این صورت است که چربی از قسمتی به قسمت دیگر بدن منتقل می‌شود، در واقع چربی از بدن خارج نخواهد شد.
لیپوساکشن به این صورت است که چربی در قسمت مورد نظر سوزانده شده و به‌طور کلی با تکنیک‌های مختلف از بدن خارج می‌شود. از آنجایی که در این روش چربی سوزانده می‌شود، دیگر کاربرد جهت استفاده برای دیگر قسمت‌های بدن وجود ندارد.
چربی‌ها در این روش با استفاده از لوله‌های باریک به بیرون کشیده می‌شود. به‌طور کلی هر دو روش عمل زیبایی نوعی پیکر تراشی هستند که بسته به شرایط و هدفی که دارید پزشک بهترین نوع را برای فرم ایده‌آل بدن در نظر خواهد گرفت.

 

آمادگی قبل از انجام لیپوساکشن

قبل از جراحی باید انتظارات خود را با جراح در میان بگذارید. سوابق بیماری شما در نظر گرفته می‌شود تا دچار عارضه‌هایی طی جراحی یا پس از جراحی نشوید. به شما توصیه می‌کنند که حداقل سه هفته قبل از جراحی از داروهای رقیق‌کننده خون مصرف نکنید.
گاهی ممکن است نیاز باشد که آزمایشات خاصی جهت بررسی بیشتر انجام دهید. همچنین امکان دارد از خانم‌ها خواسته شود که مصرف قرص‌های ضد بارداری را متوقف کنند. اگر نکته دیگری وجود داشته باشد پزشک با شما در میان خواهد گذاشت.

 

لیپوساکشن ( با دستگاه های روز دنیا )

 

پروسه انجام عمل لیپوساکشن چگونه است؟

بسته به اینکه چه قسمت‌هایی از بدن تحت عمل قرار می‌گیرد، نوع بیهوشی در هر فرد متفاوت خواهد بود. اگر قسمت‌های مختلفی تحت عمل باشد، ممکن است پزشک صلاح بداند که بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد.
این عمل حدودا بین ۱ تا ۴ ساعت انجام می‌گیرد. اگر لیپوساکشن تنها در قسمت‌های پایین بدن انجام گیرد، از اپیدورال جهت بی دردی بیمار استفاده می‌شود. گاهی نواحی کوچکی از بدن تحت عمل قرار می‌گیرد که تنها از بی حسی موضعی برای بی دردی استفاده خواهد شد.

قبل از انجام هرگونه اقدامی، پزشک خطوطی را روی بدن مشخص می‌کند و عکس قبل از جراحی از بیمار گرفته می‌شود تا پس از جراحی مقایسه انجام گیرد.

 

لیپوساکشن تومیسنت :

این نوع جراحی از متداول‌ترین روش‌هایی است که برای لیپوساکشن مورد استفاده قرار می‌گیرد. از یک محلول استریل آب و نمک جهت برطرف کردن چربی استفاده می‌شود، لیدوکائین و اپی نفرین جهت انقباض رگ‌های خونی تزریق می‌شود.
سپس جراح برش‌های کوچکی را در قسمت موردنظر وارد می‌کند و یک لوله نازک به نام کانول در برش وارد خواهد شد. کانول به دستگاهی متصل است که منجر به مکش چربی‌ها از بدن می‌شود.

 

لیپوساکشن خشک :

در این روش قبل از انجام درمان هیچ مایعی تزریق نمی‌شود و همانطور که از نامش پیداست کاملا خشک انجام می‌شود. امروزه از این روش به ندرت استفاده می‌شود. احتمال کبودی و خونریزی در این روش بیشتر است.

 

لیپوساکشن ( با دستگاه های روز دنیا )

 

لیپوساکشن با کمک سونوگرافی UAL :

این نوع روش لیپوساکشن، کانول با استفاده از نیروی سونوگرافی یا امواج فراصوت انجام می‌گیرد. در واقع این امر منجر می‌شود که کانول پس از تماس با چربی ذوب شود. ارتشاعات سونوگرافی چربی را تخریب می‌کند و در نهایت خروج چربی راحت‌تر خواهد بود.

لیپوساکشن با کمک سونوگرافی UAL؛ این نوع روش لیپوساکشن، کانول با استفاده از نیروی سونوگرافی یا امواج فراصوت انجام می‌گیرد. در واقع این امر منجر می‌شود که کانول پس از تماس با چربی ذوب شود. ارتشاعات سونوگرافی چربی را تخریب می‌کند و در نهایت خروج چربی راحت‌تر خواهد بود.

 

لیپوساکشن با کمک نیرو PAS :

در این روش این عمل زیبایی با قدرت بیشتری انجام می‌گیرد و چربی‌ها را با سرعت بیشتری به عقب و جلو حرکت می‌دهد. در نهایت این امکان را به پزشک می‌دهد که چربی‌ها با سرعت بیشتری از بدن خارج شود.

لیپوساکشن ( با دستگاه های روز دنیا )

 

لیپوساکشن با لیزر LAL :

در این روش نیاز به مایع تومس است. این روش نسبت به روش‌های دیگر لیپوساکشن کم تهاجمی‌تر است. یک لوله کوچک از طریق برش ایجاد شده وارد می‌شود تا انرژی لیزر به چربی‌ها وارد شود.

لیپوساکشن ( با دستگاه های روز دنیا )

 

پس از عمل لیپوساکشن

 • کسانی که بیهوشی عمومی دریافت کرده‌اند، معمولا نیاز به یک شب بستری در بیمارستان خواهند داشت؛ اما، افرادی که بی حسی موضعی دریافت کرده‌اند، می‌توانند همان روز به منزل خود بازگردند.
 • از بانداژ مناسبی در قسمتی که جراحی صورت گرفته است، برای بیمار استفاده می‌شود.
 • بلافاصله پس از عمل برای بیمار آنتی بیوتیک جهت جلوگیری از عفونت تجویز خواهد شد.
 • با تجویز مسکن، درد و التهابات ناشی از عمل کنترل می‌شود.
 • ممکن است بیمار پس از عمل شاهد کبودی باشد که جای نگرانی نیست، پس از مدتی برطرف می‌شود.
 • بی حسی بیمار نهایت ۶ ساعت پس از جراحی برطرف خواهد شد.

 

خطرات ناشی از عمل لیپوساکشن

این نوع عمل زیبایی ممکن است همانند دیگر عمل‌های جراحی عارضه‌هایی به همراه داشته باشد که شامل موارد زیر است:

 • کبودی شدید
 • التهاب
 • ترومبوفلبیت
 • بی حسی (موقتی)
 • عفونت‌ها
 • سوراخ شدن اعضا داخلی (در مواقع نادر)
 • مشکلات کلیوی یا قلبی
 • آمبولی ریوی
 • سوختگی پوست

 

در صورتی که به انتخاب کلینیک و پزشک خود دقت داشته باشید، عارضه‌های احتمالی پس از عمل به حداقل خواهد رسید. این عمل زیبایی توسط تیم جراحی تهران با بهترین تجهیزات و امکانات در اتاق عمل مجهز برای مراجعین انجام می‌گیرد.

 

فرم درخواست خدمات

راه های ارتباطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *