وبلاگ

نحوه ی خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه ی خوابیدن بعد از عمل بینی جراحی بینی یکی از حساس ترین و محبوب ترین عمل های زیبایی است که تاکنون انجام شده است. به همین دلیل است که اهمیت مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی در حال افزایش است.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی یکی از نگرانی های بعد از جراحی بینی است که باید بعد از جراحی از جراح خود یاد بگیریم تا بتوانیم نتایج مطلوب جراحی و همچنین دوره نقاهت کوتاه تری داشته باشیم.

نحوه ی خوابیدن بعد از عمل

نحوه ی خوابیدن بعد از عمل بینی نحوه ی خوابیدن بعد از جراحی بینی یکی از مهم‌ترین نکات مراقبتی است که باید رعایت شود. دکتر سیانکی توصیه هایی در مورد خوابیدن به روش نامناسب می‌تواند باعث ایجاد فشار روی بینی و ایجاد درد می‌شود رفع کبودی زیر چشم بعد از عمل بینی بیشتر شود.

به طور کلی، بهترین حالت خوابیدن بعد از عمل بینی به پشت است. این کار باعث می‌شود که سر و گردن شما در یک خط قرار بگیرند و فشار کمتری روی بینی شما وارد شود.

برای کمک به حفظ این حالت، می‌توانید از بالش‌های اضافی استفاده کنید. یک بالش زیر سر خود قرار دهید و یک بالش دیگر را زیر زانوها قرار دهید. این کار به حفظ وضعیت بدن شما در طول شب کمک می‌کند.

در صورتی که در حالت خوابیده به پشت احساس راحتی نمی‌کنید، می‌توانید به پهلو بخوابید. با این حال، باید توجه داشته باشید که سر و گردن شما باید در یک خط قرار بگیرند. برای کمک به حفظ این حالت، می‌توانید از یک بالش بین پاهای خود استفاده کنید. در هر حالتی که می‌خوابید، باید از خوابیدن روی شکم خود خودداری کنید.

نحوه ی خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی در هفته‌های بعدی

در هفته‌های بعدی بعد از عمل بینی، می‌توانید شروع به خوابیدن در حالت‌های دیگر کنید. با این حال، هنوز هم مهم است که از خوابیدن روی شکم خود خودداری کنید.

اگر احساس درد یا ناراحتی دارید، می‌توانید از داروهای مسکن بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن استفاده کنید.

علاوه بر نکاتی که گفته شد می‌توانید نحوه ی چسب زدن بینی بعد از عمل بینی را هم اموزش ببینید.

در اینجا چند نکته اضافی برای خوابیدن بعد از عمل بینی آورده شده است:

  • از استفاده از بالش‌های نرم یا پر شده خودداری کنید. این بالش‌ها می‌توانند باعث ایجاد فشار روی بینی شما شوند.
  • قبل از خواب، کمپرس سرد را روی بینی خود قرار دهید. این کار به کاهش تورم و درد کمک می‌کند.
  • اگر احساس درد یا ناراحتی دارید، از داروهای مسکن بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن استفاده کنید.

چه نوع تغذیه ای بعد از جراحی بینی مناسب است؟

توجه داشته باشید که در این دوران بسیار حساس، غذاهایی را که قبلا تجربه نکرده اید، نخورید. زیرا ممکن است به دلیل ادویه ها یا افزودنی های غذایی دچار آلرژی یا حساسیت شوید.
از مصرف غذاهای شور کاملاً خودداری کنید.
سعی کنید بیشتر از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید تا هنگام گاز گرفتن یا جویدن غذاهای سفت به بینی شما فشار وارد نشود.
از جویدن مواد غذایی مانند آدامس خودداری کنید.
آب میوه های ترش می توانند نقش فعالی در تشدید التهاب داشته باشند، بنابراین باید از نوشیدن این گونه آب میوه ها خودداری کنید.

بعد از جراحی بینی به پشت بخوابید!

خوابیدن با سر روی بالش می تواند به کاهش تورم و آبریزش بینی احتمالی بعد از جراحی کمک کند. برخی از بیماران ترجیح می دهند به پشت بخوابند زیرا راحت تر نفس می کشند. همان کاری که هنگام سرماخوردگی انجام می دهید.

به پشت خوابیدن از خونریزی بینی جلوگیری می کند. جریان خون و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و کبودی و تورم بینی را کاهش می دهد. شما باید یک یا دو بالش زیر سر خود قرار دهید و سر خود را در زاویه 45 درجه نگه دارید زیرا عمود خوابیدن نیز می تواند کاهش تورم بینی را به تاخیر بیندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *